0212 690 63 63
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

EĞİTİM – ÖĞRETİM

Eğitimde ASDF Modeli

Uğur Okullarında, öğrencilerin yaş grubu özelliklerine göre uygulanan “ASDF Eğitim Modeli’’ ile her alanda gelişim desteklenir. Öğrencilerin doğal bir çevrede ve kendilerini rahatça ifade edebilecekleri bir öğrenme ortamında, kültürel ve sosyal paylaşım içinde bulunarak, deneyimleyerek öğrenmeleri sağlanır.

Uğur Okullarında uygulanan ASDF Eğitim Modeli ile öğrencilerin;

  • Gelişimlerini destekleyen ortamlarda güvenli ve konforlu bir şekilde eğitim almaları sağlanıfr.
  • Akademik, sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimleri desteklenerek kendi potansiyelleri çerçevesinde en üst seviyeye çıkarılmaları hedeflenir.
  •  Öz güvenli, sorumluluk sahibi ve çok yönlü dünya vatandaşları olarak yetişmeleri sağlanır.

ASDF Nedir, Eğitimde Nasıl Uygulanır?

ASDF; öğrencilerin akademik, sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimini destekleyen Uğur Okullarına özgü bir eğitim modelidir.

Akademik
Uğur Okullarında; öğretmen kadrosundan yabancı dil eğitimine, kariyer planlamasından sınav başarısına kadar öğrencinin kendi bilişsel gelişimi dikkate alınarak en iyi eğitim sağlanır. Öğrencilerin gelişim alanları çeşitli etkinliklerle desteklenirken onlara gerçek yaşama dair bilgiler de sunulur. 

Sosyal
Öğrencilerin sosyal becerilerinin gelişmesini sağlayacak kulüp ve atölye çalışmaları, kültür ve sanat projeleri, sosyal sorumluluk faaliyetleri ve kişisel gelişim odaklı etkinlikler gerçekleştirilir. Öğrencilerin akademik başarılarını artırmalarının yanında kendilerini doğru ifade etme, sosyal çevreyle dengeli ve etkili iletişim kurma gibi becerilerini geliştirmeleri de sağlanır.

Duygusal
Öğrencilere olumlu düşünme, duyguları yönetme, öz benlik saygısı geliştirme gibi beceriler kazandırılır. Psikologlar ve uzman psikolojik danışmanlar ile öğrencilerin duygusal ihtiyaçlarını karşılayan bir çevre oluşturulur.

Merhaba, Mümkün olan en kısa zamanda size geri döneceğiz.

Whatsapp'tan Ulaşabilirsiniz.